Vergeten?

Gebedsbroeders

Drie jongens - Drie posts per week - Onze overdenkingen - Jouw mening?

Geloof jij echt? (2)

Door: Mark WVrijdag, 30 oktober 2009
Terug
Categorie: Bekering, 7 keer gereageerd, 611 keer bekeken

Deze post is het vervolg op mijn post van vorige week. Lees die eerst, als je deze post wil lezen;) In deze posts gaat het over geloofszekerheid. Hoe kun je nu weten of je echt gelooft? Of je echt gered bent. Het boek 1 Johannes wordt erbij gepakt en teksten uit gehaald.

De derde tekst:
Wie zegt in het licht te zijn maar zijn broeder of zuster haat, bevindt zich nog altijd in de duisternis.
(1 Joh. 2:9)

De vierde tekst:
Als iemand de wereld liefheeft, is de liefde van de Vader niet in Hem, want alles wat in de wereld is – zelfzuchtige begeerte, afgunstige inhaligheid, pronkzucht -, dat alles komt niet uit de Vader voort maar uit de wereld.(Joh 2:15,16)

De vijfde tekst:
Ieder die in hem blijft, zondigt niet. Ieder die zondigt, heeft hem nooit gezien en kent hem niet. (…) Hieraan is te zien wie kinderen van God en wie kinderen van de duivel zijn: Wie niet rechtvaardig leeft, komt niet uit God voort. Hetzelfde geldt voor wie zijn broeder of zuster niet lief heeft.
(1 Joh 3:6,10)

Zoals ik al in de vorige post zei: Johannes heeft het in zijn brief over een levenswandel. Dus als je dag in dag uit in zonde leeft, dan kom je niet uit God voort. Hij bedoelt dus niet: Als je één keer zondigt dan bewijs je daarmee dat je geen christen bent.
En als je zondigt, geniet je er dan van? Of eindig je met een kokhalzend gevoel in je keel?

De zesde tekst:
Dat wij in Hem blijven en hij in ons, weten we doordat hij ons heeft laten delen in zijn Geest.
(1 Joh 4:13)

Vat je het beeld dat hier geschetst wordt? Je kunt niet christen zijn zonder dat het uitwerking heeft in je leven. Hoe zou je in Hem kunnen zijn en zijn Geest hebben ontvangen, zonder dat het een uitwerking heeft in je leven. Ik bedoel, de allerhoogste God komt in je wonen, hoe kan dat geen uitwerking hebben?!

Jezus zei ook: Aan de vruchten herkent men de boom. Aan een doornstruik vind je geen vijgen, of andersom. Een christen leeft niet in zonde, houdt niet van de wereld en haat zijn broeder of zuster niet. Een christen houdt van God, houdt van christenen, en houdt zich tot op zekere hoogte de aan de geboden die Jezus heeft gegeven. Ik zeg tot op zekere hoogte omdat iemand niet direct perfect is na zijn bekering, zeker niet. Maar er is zeker groei! Zo’n iemand bevind zich in een proces waarbij hij steeds meer de wereld gaat verachten en van de dingen van God gaat houden. Op deze manier kun je zien of je echt bekeerd bent of niet. Tegenwoordig wordt er niet heel veel meer gepraat over bekering en geloofszekerheid, maar dit is het. Duidelijker krijg je het volgens mij niet. Luister niet naar je gevoelens bij dit onderwerp, laat je hart niet spreken, maar laat de bijbel spreken en laat God spreken!

Ben je bang geworden of je misschien niet gered bent? Juist dan is er hoop! Ga naar God toe, roep het uit naar Hem! Hij luistert, en Hij is je enige uitweg. Bij God is er altijd hoop, Hij is goed.

Ga met Hem,

Mark Winkelaar

Gerelateerd

Reacties (7)

Vrijdag, 30 oktober 2009, 13:06Kenneth
Prachtig stuk, Mark. Erg duidelijk. Vooral dat je niet naar je hart moet luisteren, maar naar Gods Woord.
Dat is soms erg moeilijk. Soms voel je je slecht, maar je bent nog wel gered. Sommige mensen voelen zich gered, maar zijn het in wezen niet. Heftige stuff.
Vrijdag, 30 oktober 2009, 19:30Victor
Duidelijk dit..vooral die Bijbelteksten.
Iets wat je zegt vind ik erg mooi:
'Luister niet naar je gevoelens bij dit onderwerp, laat je hart niet spreken, maar laat de bijbel spreken en laat God spreken!'

Ik hoorde laatst iemand zeggen dat we gehersenspoeld worden. Maar je hebt 2 keuzes.
Of je laat je beïnvloeden (of hersenspoelen) door deze wereld, of je laat je gedachten beïnvloeden door God. Hij die het beste met ons voorheeft (Joh 10:10, Jer.29:11).
Rom 12:2 kun je ook zien als een vrijwillige hersenspoeling, gaan denken zoals God denkt. Instemmen met God.
Ik denk als we dat doen, ook duidelijk met dit onderwerp, dat we dan succes en de vruchten ervan gaan zien.

Dit wilde ik ff kwijt :P
Zondag, 1 november 2009, 12:14Mark W
Hey Kenneth, dank je. En inderdaad, het is inderdaad heftig en best zwart-wit. Maar wel belangrijk.

Hey Victor, Hersenspoelen door Jezus. Ik denk dat bij Jezus je juist de hersenspoeling vna de wereld tegen gaat, maar het is maar hoe je het bekijkt.

Wat bedoel je trouwens met succes? Je zegt dat we succes en vruchten zullen zien als we gaan denken als God. Wat bedoel je met succes?

Gr. Mark ;)
Zondag, 1 november 2009, 18:57Victor
We gaan nu wel wat off topic :P
Hersenspoelen klinkt misschien wat overdreven, maar het is in feite wel zo. Neem bijvoorbeeld het onderwerp genezing. De wereld zegt: van terminale kanker kun je niet meer genezen, je hebt dan nog 3 weken te leven (vb).
Gods woord zegt: 'voor ons welzijn is hij getuchtigd, zijn striemen is ons genezing geworden.' Logischer wijs gezien is dit niet mogelijk. Maar God is niet logisch, hij is als de wind zo onvoorspelbaar en hij is: bovenatuurlijk en bij hem is alles mogelijk!

Welke van de 2 kies je te geloven? Kies je ervoor om te geloven dat je dood gaat of kies je ervoor om te geloven in Gods genezing voor jou op basis van zijn belofte. Als je voor het laatste kies hersenspoel je jezelf (werelds gezien) omdat deze boven natuurlijke genezing tegen alle wetten ingaat om het maar zo te zeggen. Snap je? Dat noem ik jezelf leren hersenspoelen met het woord van God. Wat jij zegt is ook waar. Tis maar van welke kant je het bekijkt inderdaad.

Met succes/vrucht heb ik de volgende gedachte:
Als je eenstemmig met God over redding en bekering denkt (die Bijbel teksten die je hier hebt staan), is jouw leven daar op aangepast. Je bent het er volkomen mee eens, omdat je wilt gaan denken zoals God denkt. Wanneer je denken dan verandert, zal je gedrag ook veranderen. Want jij weet, wat Hij bedenkt en doet is goed! :D Zo wil ik ook zijn/doen!
Je bent dan één team, met één taak in samenwerking met God. Je doet dus wat God behaagt. Gods reactie is zegen en hij snoeit zodat je nog meer vrucht draagt. gal 5:22-23
Wie veel vrucht draagt is ook succesvol (in Gods ogen toch).
Wat is een succesvolle Christen? Iemand die veel vrucht draagt toch?!
Maandag, 2 november 2009, 10:32Mark W
Oké, ik begrijp je nu. Succes vol = vrucht dragen.
En hersenspoelen inderdaad. Oftewel: Veranderen in je denken. Want onze gedachten zijn zo gewend aan die van de wereld.

:)

Mark
Dinsdag, 3 november 2009, 12:23Victor
Hehe idd :)

Jullie posts gaan telkens dieper. Erg mooi en boeiend. Je ziet gewoon dat er groei is in geloof aan het lezen van de posts.

ff mijn complimenten!
Dinsdag, 3 november 2009, 20:16Mark W
Thx :)

Reageer op deze blog







Poll van de maand

Verslaving aan mobiel is helemaal geen probleem !

Suggesties

Vertel waar jij wilt dat wij over schrijven!

Doe een suggestie

Advertenties

Uw advertentie hier?

Neem contact op voor meer informatie.

MotivoMain Media