1 Korinthiërs 3:13-15
Van ieders werk zal duidelijk worden wat het waard is. Op de dag van het oordeel zal dat blijken, want dan zal het door vuur aan het licht worden gebracht. Het vuur zal laten zien wat ieders werk waard is. Wanneer iemands bouwwerk blijft staan, zal hij worden beloond. Wanneer het verbrandt, zal hij daarvoor de prijs betalen; hijzelf zal echter worden gered, maar door het vuur heen.
Voor de verandering begin ik een keer met een Bijbeltekst, en wel uit Korinthiërs. Het is niet zozeer de Bijbeltekst die mij bezig heeft gehouden maar het thema, namelijk de dag dat je werk wordt beoordeeld. De dag dat je naar de hemel toegaat of dat Jezus terugkomt.
Hoofdstuk 3 is wat dat betreft het lezen wel waard. Jezus als basis, en vervolgens alles wat daarna komt. Jezus dus als begin, als ondergrond, als fundament. Er kan geen ander fundament zijn als dit, of je daarna nou verder bouwt met goud, zilver en edelstenen, of niet.
Dit zet me wel aan het denken. In hoeverre is Jezus mijn basis/fundament, en wat betekent dit eigenlijk? Wat als Jezus dit niet is? Wat betekent een fundament als Jezus hebben? Ik denk dat je er allerlei interessante theorieën op kan los laten, maar ik denk dat je het wel weet met je hart, dat je de klik er wel mee hebt.
Ik kreeg het laatst nog in de les te horen: ‘Wat je niet hebt, dat kan je ook niet uitdelen’ We hadden het op dat moment over hoe de mens in elkaar zat. Deels kan je dit ook betrekken op de christelijke mens. Zal het dan betekenen dat als je Jezus als fundament hebt, alles wat daaruit voorkomt ook van Jezus is? Dat alles wat je doet ook van Jezus zal zijn?
Interessant, niet? Want in hoeverre is dit bij jou het geval? En kan je aan de hand daarvan concluderen of Jezus jouw fundament is of niet? En wat doe je dan, als je dit weet? Durven we weer terug te komen bij de basis, het fundament, Jezus? En wat doen we met het bouwsel, opruimen of bewaren?
Groeten, Mark
Gerelateerd
De basis
Het fundament
Je bent vergeven van iedere zonde ! (1)
Het fundament in Christus (2)
Zonde, wat betekent het voor God?
Reacties (2)
Interessant stuk.
Een Fundament als Jesus lijkt mij dat je zou proberen te handelen, zoals Jesus dat zou doen. Het maakt niet uit of je nu brood verkoopt of dat je rockster bent, zolang de keuzes die je maakt of gemaakt zou moeten hebben gemaakt in lijn liggen met wat Jesus zou doen. Nu begrijp ik wel dat Jesus niet zo snel een rockster zal zijn, maar wat zou Hij doen als Hij dit wel zou zijn? Daarvoor zal je eerst Jesus moeten leren kennen, zoals Hij in de Bijbel beschreven staat.
Bijvoorbeeld, als je bakker bent. Doe je dit op een eerlijke manier, betaal je netjes belasting. Maar ook wat zijn jouw mogelijkheden om anderen (armen) te helpen?
Op deze mannier bouw je (met je keuzes en mogelijkheden) een fundament als Jesus in je leven. Natuurlijk zijn niet alle keuzes goed in je leven, maar daarom kan je gelukkig om vergeving vragen.
Groeten,
Clemens







